5859-8370-0008-9637
شماره کارت انجمن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

با سلام و احترام

بدینوسیله به استحضار کلیه اساتید، اعضای هیات علمی، دانشجویان و دست اندرکاران گرامی رشته های میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی، مهندسی شیمی/ بیوتکنولوژی، زیست شناسی و سایر علاقمندان می رساند که  جهت انتخاب هیات رئیسه جدید انجمن، چهارمین نشست مجمع عمومی عادی انجمن علوم و فناوری­های میکروبی در تاریخ 18 آبان ماه سالجاری برگزار می شود. جلسه یاد شده بصورت آنلاین و با استفاده از سایتهای رای شمار برگزار می­شود که نحوه برگزاری دقیقتر آن از همین طریق به اطلاع خواهد رسید. 

از افرادی که علاقمند عضویت در انجمن می باشند و نیز عزیزانی که کاندیدای انتخاب شدن در هیات رئیسه آن می باشند، تقاضا می شود ضمن آمادگی جهت شرکت در مجمع و انتخابات مربوطه در تاریخ یاد شده، فرمهای پیوست را نیز تکمیل نموده به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمایید.

دانلود فایل پیوست

 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

انجمن علوم و فناوری های میکروبی ایران رحلت دانشمند و استاد دکتر بهزاد قره یاضی را به قاطبه دانشگاهیان کشور و خانواده ایشان تسلیت گفته و ضمن بزرگداشت تلاشهای ایشان در راه ایجاد بنیان ها و زیرساختهای علمی و پژوهشی در کشور، از خداوند منان آمرزش و آرامش روح آن درگذشته را مسئلت می نماید.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یکی از مردان بزرگ صنعت تخمیر ایران به دیار باقی شتافت.
مطلع شدیم آقای مهندس علی احتشامی بزرگمردی نازنین، شریف، وارسته، و خردمند و یکی مدیران برجسته در عرصه صنایع تخمیری ایران بر اثر ایست قلبی درگذشت.
روحش شاد، خدایش رحمت کند.

آدرس دبیر خانه : میدان ونک، خیابان ونک، دانشگاه الزهرا(س)، دانشکده علوم زیستی، گروه میکروبیولوژی

Email:Info@ismist.ir

نظر شما در مورد عملکرد انجمن چیست

 

انجمن علوم و فناوری‌های میکربی ایران به ‌منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی علوم و فناوری‌های میکربی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های علوم و فناوری‌های میکربی، تشکیل شده است.

برای دریافت آخرین اخبار و مطالب وب سایت در خبرنامه عضو شوید.

© Copyright 2022 انجمن علوم و فناوری های میکروبی ایران.